BIP
Licznik odwiedzin: 2,183,447
 
Położenie
 

Wyświetl większą mapę

Nasze miasto położone jest w sercu województwa zachodniopomorskiego w pobliżu głównych szlaków komunikacyjnych. Ze Szczecina dojedziesz tu w ciągu 1,5 godziny, z Berlina w ciągu 3 godzin. Podróż z Koszalina zajmuje 60 minut, z Kołobrzegu około 50 minut a z Połczyna Zdroju zaledwie 25. To naprawdę niewiele.


Miasto powiatowe Świdwin jest jednym z najpiękniejszych miast Województwa Zachodniopomorskiego.

Położone nad rzeką Regą, nieopodal Morza Bałtyckiego (50 km), otoczone bogatymi lasami i pięknymi jeziorami jest idealnym miejscem relaksu i wypoczynku. Miasto rozwinęło się z prastarej osady leżącej w widłach rzeki Regi. Wśród wielu teorii jedna głosi, że Świdwin swoją nazwę zawdzięcza rzece, bowiem skwilbinem dawni Słowianie określali łachę piachu naniesioną przez wody. Za datę nadania praw miejskich przyjmuje się rok 1296. W latach 1319-1384 Świdwinem władał ród Wedlów, po nich nastali Krzyżacy, a następnie Brandenburczycy i zakon Joannitów.

Świdwin jest dynamicznie rozwijającym się ośrodkiem administracyjnym, kulturalnym i sportowym. Pod względem realizacji inwestycji należy do najlepszych w regionie.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego miasta i skorzystania z atrakcji Parku Wodnego "Relax".