BIP
Licznik odwiedzin: 2,183,450
 
Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym
 
dodane dn. 24 lipca 2009
W niedzielę 31 maja 2009 roku na basenie Parku Wodnego Relax w Świdwinie odbyły się zawody „Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym Edycja IV-09”.

Imprezę otworzył Z-ca Burmistrza Miasta pan Krzysztof Wasicionek. Na początku, miłym akcentem było wręczenie odznaczenia „ Zasłużony dla sportu” panu Marianowi Żebrykowi, przyznanego przez Ministra Sportu i Turystyki, za długoletnią działalność w sferze sportu i rekreacji. Odznaczenie w imieniu Ministra wręczył pan Kazimierz Szafrański, Przewodniczący Rady Powiatu.

Zawody obserwowali przedstawiciele władz samorządowych i powiatowych, którzy dekorowali zwycięzców. W sportowej rywalizacji uczestniczyli zawodnicy reprezentujący : WOPR Skierniewice, WOPR Lublin, WOPR Sochaczew, WOPR Wrocław, WOPR Tomaszów Mazowiecki, WOPR Włocławek, WOPR Szczytno, WOPR Radomsko, WOPR Zgiersko-Łęczycki, WOPR Mazowiecki oraz WOPR Lubuski.

Rywalizowano w konkurencjach:

- 200m pływanie z przeszkodami

- 100 m ratowanie w płetwach

- 50 m ratowanie manekina

- 100 m ratownik

- 4 x 50m sztafeta z pasem ratunkowym

Wszystkie konkurencje rozegrano w kategorii kobiet i mężczyzn. Zawody były bardzo widowiskowe i stały na wysokim poziomie sportowym. Uczestnicy zawodów z uznaniem wypowiadali się na temat walorów świdwińskiego obiektu oraz bardzo dobrej organizacji imprezy.